Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna to odnoga stomatologii, która popularność zaczęła zdobywać dopiero na przestrzeni ostatnich lat. Zdrowe zęby, ale i śnieżnobiały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Co zatem zrobić byśmy mogli się cieszyć pięknym uzębieniem?

Zacznijmy od tego, dla kogo jest medycyna estetyczna. Skorzystać z takich zabiegów powinny osoby mające oczywiście problemy z wyglądem własnych zębów. Może być to problem z ich kształtem, ale również z przebarwieniami. W tym celu możemy skorzystać z następujących zabiegów:

  • Wybielanie zębów lampą Beyond – taki zabieg trwa około półtorej godziny i polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu oraz podświetlaniu go lampą. Dzięki temu składniki preparatu się aktywują i wybielają nasze zęby. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do trzech lat.
  • Wybielanie nakładkowe – trwa od dwóch do czterech tygodni. Dużym plusem jest możliwość wykonania zabiegów w domu. Stomatolog przygotowuje nakładki, uprzednio pobierając odcisk zgryzu. Następnie dobieramy odpowiedni preparat w zależności od potrzeb pacjenta i wrażliwości jego dziąseł.
  • Licówki – są to cienkie płatki, które wykonane są z porcelany lub materiału kompozytowego. Mocowane są na nieestetycznie wyglądający ząb. Takie zabiegi stosujemy w przypadku brzydkiego kształtu zęba, jego złamania czy przebarwienia.
  • Piaskowanie – drobinki piasku dentystycznego są wyrzucane na zęby pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu zostają usunięte przebarwienia. Po tym etapie stomatolog poleruje zęby tak, by stały się gładkie i mniej podatne na osadzanie się barwników zawartych w kawie, herbacie czy napojach.