Implanty zębów

Wawer
Praga Południe

Polega na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą trwałych, tytanowych wszczepów, które zastępują korzeń utraconego zęba. Jest to zarazem najnowocześniejsza, jak i najbardziej naturalna technologia w przypadku braku jednego lub nawet kilku zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych zapewnia pacjentowi pełny komfort, ponieważ z powodzeniem zastępuje naturalne zęby. Implanty są wykonywane z tytanu i służą jako sztuczny korzeń. Stanowi on podstawę do odbudowy zęba. Zaletą takich implantów jest fakt, że mogą być one wszczepiane w zależności od liczby brakujących zębów.

Nie ma przeciwwskazań by służyły również jako podparcie dla mostów i doskonale stabilizowały protezy całkowite. Zabieg wszczepiania implantów jest bezbolesny ze względu na wykonywanie go przy znieczuleniu miejscowym. W czasie kilku dni po zabiegu dziąsła mogą być jednak wrażliwe co skutkuje bólem. Co ważne o implanty zębowe należy dbać jak o własne zęby. W tym celu konieczne jest szczotkowanie ich minimum dwa razy dziennie oraz używanie nici dentystycznej. Warto również dwa razy do roku udać się na wizytę kontrolną.

Czym jest implant stomatologiczny

Jest to niewielki tytanowy wkręt przypominający stożek umieszczany przez stomatologa na stałe w kości żuchwy czy też szczęki. W przeciwieństwie do wielu innych metali tytan jest doskonale tolerowany przez nasz organizm i nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia pacjentów. Co za tym idzie materiał szybko integruje się z kością co znacznie ułatwia gojenie, które i tak trwa relatywnie długo – do momentu zrostu z kością na stałe nawet kilka miesięcy. Dobrze umieszczony implant jest idealnym fundamentem, na którym można wykonać koronę, most czy nawet pełną protezę stomatologiczną. Dla wielu pacjentów implant jest jedyną szansą na odzyskanie pięknego uśmiechu i powrotu do normalnego funkcjonowania.

Cechy implantów zębów:

  • świetna alternatywa dla zdejmowanych protez
  • trwałość
  • poczucie komfortu
  • swoboda podczas jedzenia
  • estetyczny wygląd