Stomatologia Estetyczna

Czasy, w których o kolorze i kształcie naszych zębów decydowały przede wszystkim geny, na szczęście już dawno minęły. Obecnie, nawet jeśli natura nie obdarzyła nas idealnymi zębami, możemy takie mieć – a to wszystko dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej.

Czym jest stomatologia estetyczna? 

To jeden z działów stomatologii, skupiający się na wizualnej stronie uśmiechu. Obejmuje zabiegi mające na celu poprawę estetyki uzębienia, a co za tym idzie – całej twarzy!

Twoje zęby są zdrowe, jednak mimo wszystko nie prezentują się dobrze? Marzysz o korekcie ich kształtu, zmianie koloru, pozbyciu się przebarwień, diastemy lub widocznych starych wypełnień? Stomatologia estetyczna jest właśnie dla Ciebie!

W zakresie stomatologii estetycznej wykonujemy:

  • Wybielanie zębów lampą Beyond – najprostszy sposób na uzyskanie białych zębów! Zabieg trwa około półtorej godziny i polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu, który pod wpływem lampy wybiela zęby. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekty zabiegu utrzymują się nawet do trzech lat.
  • Wybielanie nakładkowe – przy zastosowaniu tej metody, proces wybielanie trwa od dwóch do czterech tygodni. Składa się z dwóch etapów: gabinetowego i domowego. Polega na wykonaniu przez stomatologa idealnie dopasowanych nakładek, które Pacjent, już we własnym domu, wypełnia wybielającym żelem i zakłada na noc lub kilka godzin w ciągu dnia.
  • Licówki – Mało inwazyjny i najbardziej skuteczny sposób na całkowitą zmianę wyglądu uzębienia. Licówki to cienkie płatki, wykonane są z porcelany lub materiału kompozytowego, które mocowane są na nieestetycznie wyglądających zębach. Pozwalają na pozbycie się diastemy, ukrycie przebarwień, ukruszeń lub złamań.
  • Skaling i piaskowanie – to zabiegi mające na celu usunięcie z powierzchni zębów osadów oraz złogów kamienia nazębnego.

W trakcie piaskowania, stosuje się drobinki piasku dentystycznego, wyrzucane na zęby pod bardzo dużym ciśnieniem, przy skalingu natomiast skaler ultradźwiękowy oraz narzędzia ręczne rozbijające kamień. 

Po usunięciu złogów i osadów stomatolog poleruje zęby tak, by stały się gładkie i mniej podatne na osadzanie się barwników zawartych w kawie, herbacie czy napojach.

Przeciwwskazania do zabiegów stomatologii estetycznej

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonywać można jedynie u osób, które ukończyły 16. rok życia i posiadają zdrowe zęby, z wyleczonymi ubytkami.

Przeciwwskazaniem może być także ogólny zły stan zdrowia, nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek ze składników stosowanych preparatów, ciąża oraz karmienie piersią.