Wybielanie zębów

Wawer
Praga Południe

Wybielanie zębów to w dzisiejszych czasach najczęściej stosowany zabieg w dziedzinie stomatologii estetycznej. Już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni doceniają piękny wygląd zębów i decydują się na przywracanie białego uśmiechu za pomocą nowoczesnych, bezpiecznych rozwiązań możliwych do wykonania zarówno w gabinecie, jak i w domu.

Coraz szersza gama produktów do wybielania pozwala dobrać klientowi sposób zabiegów, dostosowując go do ram czasowych, ale również do zasobów portfela. Najczęściej stosowane są jednak jednogodzinne sesje wybielania w gabinecie stomatologicznym, po których pacjent od razu widzi bardzo dużą różnicę i wychodzi w pełni usatysfakcjonowany.

Niestety, ciągle krąży wiele mitów, które mówią, że wybielanie zębów nie jest ani skuteczne, ani bezpieczne. Wynika to z tego, że zaledwie 15% populacji powyżej 18-tego roku życia skorzystało z takiego zabiegu. Klienci, którzy zdecydowali się mimo wszystko na taki ruch dostrzegają bardzo dużą różnicę w kolorze i powierzchni uzębienia. Należy również wspomnieć, że wybielanie zębów nie jest zabiegiem na całe życie i należy go odświeżać w celu utrzymania długotrwałego efektu.

Dlaczego zęby należy wybielać

Kluczowym elementem mającym wpływ na białą i porcelanową barwę uzębienia jest szkliwo. To właśnie ono odpowiada za piękny uśmiech. Składa się z pryzmatów szkliwnych, co czyni je najtwardszą tkanką zęba. Szkliwo chroni nasze zęby przed ścieraniem, skutkami zgrzytania, urazami czy atakami kwasów produkowanych przez bakterie. Niestety, z biegiem czasu na skutek codziennego żucia, zgrzytania czy gryzienia dochodzi do mimowolnego ścierania, a szkliwo zaczyna robić się coraz bardziej cienkie, pojawiają się przeziernie i mikropęknięcia na skutek czego prześwituje żółta zębina, która znajduje się pod szkliwem i czyni, że nasze zęby ciemnieją oraz nabierają matowej struktury. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest właśnie wybielanie. Usuwa ono barwniki i liczne zanieczyszczenia przestrzeni międzypryzmatycznej, przywracając zębom ponownie biel i perłową powierzchnię.

Sposoby wybielania zębów

Aktualnie możemy mówić o trzech sposobach wybielania zębów. W każdym z nich stosowany jest nadtlenek wodoru – substancja czynna. Różnica polega jednak na stopniu stężenia nadtlenku, jak i czasie aplikacji, stąd też wybielanie wykonane przez stomatologa w gabinecie będzie zawsze najskuteczniejsze, a pacjent zauważy znaczną różnicę.

Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym z wykorzystaniem lampy (najskuteczniejszy i najszybszy sposób)
Wybielanie zębów nakładkami wykonanymi w gabinecie stomatologicznym (zabiegi stosujemy w domu)
Użycie ogólnodostępnych past oraz pasków wybielających