Stomatologia dziecięca

Wawer
Praga Południe

Stomatologia dziecięca

To nieprawda, że o mleczaki nie trzeba dbać, bo i tak wypadną! O kondycję zębów należy troszczyć się od najmłodszych lat, a ich leczenie jest tak samo ważne, jak w przypadku zębów stałych. Zaniedbanie zębów mlecznych i pozostawienie ich samym sobie rodzi liczne negatywne konsekwencje, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie zębów stałych oraz przyzębia.

Zepsuty mleczak to nie tylko chwilowy problem natury estetycznej – rozwój bakterii może doprowadzić do zainfekowania pozostałych zębów, nawet tych, które jeszcze się nie pojawiły, uszkodzić zawiązki zębów stałych, skutkować infekcjami korzeni, tkanek okalających, prowadzić do paradontozy, a nawet powodować zady zgryzu, które wymagać będą długiego leczenia ortodontycznego.

 

Przebieg

Zęby mleczne są dużo bardziej podatne na próchnicę, zalecamy jednak, by pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym nie wynikała z konieczności jej leczenia. To właśnie pierwsze doświadczenia mają kluczowy wpływ na późniejsze nastawienie do kolejnych — wspólnie zadbajmy więc o to, aby pierwsza wizyta była dla dziecka jak najmniej stresująca, nie kojarzyła się z bólem, lękiem i łzami.

Ważne, by miała ona charakter adaptacyjny. Pozwala to małemu pacjentowi na oswojenie się z gabinetem, urządzeniami oraz dźwiękami narzędzi stomatologicznych, a także poznanie lekarza i pozostałego personelu medycznego. Koniecznie zaplanuj pierwszą wizytę, zanim w zębie mlecznym dziecka pojawi się ubytek!

Chcąc uchronić zęby malucha przed atakiem próchnicy, warto skorzystać z zabiegów profilaktycznych oferowanych przez CSE Dental Progress. Na szczególną uwagę zasługuje lakowanie, które dzięki pokryciu szkliwa specjalnym lakierem z naturalnej żywicy, zmniejsza ilość bruzd i zagłębień na powierzchni zębów, a co za tym idzie – redukuje obszary sprzyjające namnażaniu się bakterii.

Gdy okaże się, że zęby wymagają leczenia, możesz być pewny, że twoje dziecko jest w najlepszych rękach. W CSE Dental Progress przed każdym poważnym zabiegiem przeprowadzamy szereg badań, dzięki którym jesteśmy w stanie określić stopień zaawansowania problemu i zaproponować najskuteczniejszą terapię. Najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki obrazowej RTG daje gwarancję zarówno osiągnięcia zaplanowanego celu, jak i zachowania maksymalnego bezpieczeństwa naszych małych pacjentów.

 

Wskazania

Zadaniem każdego rodzica jest baczna obserwacja swojego dziecka i zgłoszenie się do stomatologa niezwłocznie, gdy zauważy nieprawidłowości w wyrzynaniu się zębów, dysfunkcję w przeżuwaniu, układzie zębów i żuchwy, gdy dziecko skarży się na ból w obrębie jamy ustnej, a także profilaktycznie, co najmniej raz na pół roku, w celu oceny stanu zdrowia zębów.

Dodatkowo, na naszych najmłodszych pacjentów zawsze po zabiegu czeka upominek.