Laser SMART M PRO

Niezawodna technologia laserowa wykorzystywana w gabinetach stomatologicznych na całym świecie teraz dostępna jest także dla Pacjentów CSE Dental Progress.

Laser diodowy Smart M PRO polskiej firmy Lasotronix to jedno, wszechstronne narzędzie, które dzięki wytwarzaniu fal o różnej mocy i długości znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie stomatologii — periodontologii, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, stomatologii dziecięcej, medycynie estetycznej, diagnostyce, wybielaniu zębów, sterylizacji kanałów korzeniowych oraz biostymulacji tkanek miękkich i twardych.

Dzięki najnowocześniejszemu laserowi jesteśmy w stanie przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi stomatologiczne z jeszcze większą precyzją i skutecznością.

Laser Smart M PRO to gwarancja:

  • szybszego gojenia się ran
  • skutecznego leczenia bólu
  • zabiegów chirurgicznych bez krwi i konieczności szycia
  • bezstresowego leczenia próchnicy
  • precyzyjnej diagnostyki lokalizacji bakterii
  • leczenia kanałowego w trakcie jednej wizyty
  • wybielania bez ryzyka nadwrażliwości

Najważniejsze zastosowania Lasera Smart M PRO:

 

Leczenie nadwrażliwości zębów

Ból odczuwany zwłaszcza w trakcie jedzenia lub picia zimnych, gorących lub kwaśnych produktów to znak, że zęby są nadwrażliwe. Dzięki wykorzystaniu lasera pozbycie się tej powszechnej dolegliwości jest niezwykle proste, szybkie, a co najważniejsze – ulga odczuwana jest bezpośrednio po zabiegu.

 

Wybielanie

Zabieg laserowy to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda wybielania, pozwalająca na rozjaśnienie zębów o kilka odcieni w trakcie jednej wizyty. Co najważniejsze – umożliwia osiągnięcie efektu naturalnie białego uśmiechu nawet u osób leczonych z powodu nadwrażliwości, a ryzyko jej pojawienia się po zabiegu w porównaniu do innych metod dostępnych na rynku, jest minimalne.

 

Leczenie stanów zapalnych dziąseł

Ból, obrzęk i krwawienie dziąseł to objawy toczącego się stanu zapalnego – jeśli utrzymuje się zbyt długo lub nie zostanie prawidłowo wyleczony, może doprowadzić do obniżenia i zaniku dziąsła, zwiększenia ruchomości zębów, a nawet ich utraty. Terapia laserowa to gwarancja skutecznej walki z chorobotwórczymi patogenami wywołującymi infekcję. W zależności od użytej długości wiązki światła pozbyć można się bakterii, wirusów i grzybów z wewnętrznych tkanek dziąsła lub z kieszonki przyzębnej nabłonka w stanie zapalnym. Dzięki wykorzystaniu lasera Smart poprawa stanu dziąseł osiągana jest bez konieczności wdrożenia antybiotykoterapii.

 

Leczenie aft i opryszczki

Światło lasera skutecznie eliminuje ból i dyskomfort wywołany wskutek pojawienia się aft lub opryszczki, niszczy wirusa i znacząco przyspiesza proces gojenia się ran.

 

Korekty chirurgiczne

Laser to najlepszy wybór, gdy konieczna jest korekta wędzidełka, wycięcie przerostów protetycznych lub dziąsła nad wyrzynającym się zębem. Pozwala on na pozbycie się problemu w sposób niezwykle precyzyjny oraz bezkrwawy, dzięki czemu zakładanie szwów nie jest wymagane. Niewątpliwą zaletą jest możliwość przeprowadzenia bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym, automatycznej regeneracji rany, co znacznie zmniejsza ból, obrzęk, przyspiesza gojenie oraz chroni przed infekcją.

 

Korekta uśmiechu dziąsłowego

Laserowe konturowanie dziąseł to najlepsza metoda na skuteczne, szybkie, bezbolesne i bezkrwawe usunięcie dziąseł zbyt mocno zachodzących na powierzchnię zębów.

 

Zapobieganie powikłaniom po leczeniu implantologicznym i protetycznym

Laser Smart M PRO to doskonałe narzędzie zapobiegające wystąpieniu komplikacji lub skracające czas ich trwania u osób posiadających uzupełnienia protetyczne, lub będących w trakcie leczenia. Usuwa on nie tylko objawy, takie jak: ból, obrzęk, owrzodzenia, krwawienie, suchość jamy ustnej i stan zapalny, ale także przyczynę problemu.

 

Zabiegi kosmetyczne

O atrakcyjności uśmiechu decyduje przede wszystkim stan naszych zębów, ale nie tylko – warto zadbać także o wygląd dziąseł i ust. Laserowy peeling delikatnie i skutecznie usunie nieestetyczne ciemne przebarwienia będące skutkiem palenia papierosów czy działania promieni UV. Pozwala także na pozbycie się zmian takich jak naczyniaki, włókniaki i polipy. Pamiętaj jednak, by każdą zmianę przebadać pod kątem onkologicznym!

 

Stomatologia dziecięca

Laser Smart M PRO to gwarancja bezstresowej wizyty stomatologicznej. Pozwala on na wykonanie ozonowania próchnicy, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia.