Historia

Początki istnienia naszej firmy sięgają 1991 roku. W trakcie kolejnych lat rozwoju zawsze stawialiśmy na najnowocześniejsze rozwiązania techniki medycznej, diagnozowania, metod leczenia stomatologicznego i materiałów stosowanych w leczeniu stomatologicznym.

Nasycenie sprzętem niejednokrotnie było i jest powodem miłej satysfakcji jaką odczuwamy, gdy pacjent, szczególnie z zagranicy, stwierdza, że tak dobrze wyposażonym gabinetem nigdy się nie spotkał. Nasi lekarze aktywnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju szkoleniach i sympozjach, kształcąc się i pogłębiając swoją wiedzę z zakresu stomatologii. Liczne szkolenia, przeprowadzane przez kolegów stomatologów z Europy Zachodniej, USA i Kanady pogłębiają wiedzę, otwierają nowe horyzonty w leczeniu zębów i tkanek otaczających.

Obecnie szczególny nacisk kładziemy na estetykę uzupełnień. Dzięki możliwościom najnowszych materiałów (wypełnienia z cząsteczkami porcelany, włókien szklanych) odtwarzamy piękny uśmiech na twarzy pacjentów. Rosnące wymagania estetyczne pacjentów stanowią wyzwanie dla naszych lekarzy.

Integralną częścią nowoczesnej stomatologii odtwórczej jest implantologia . W naszych gabinetach odtworzenie funkcji uzębienia z zastosowaniem implantów stało się już rutynowym leczeniem. Dzięki implantom, można uzyskać efekt końcowy, który nie odróżnia się od własnego uzębienia. Również inne uzupełnienia protetyczne (mosty,korony porcelanowe, protezy bezklamrowe) podnoszące zgryz i powodujące wygładzenie zmarszczek twarzy, dzięki zastosowaniu najnowszych technik i materiałów, pozwalają na dłuższy czas zapomnieć o mijającym niestety, bezpowrotnie czasie. Staramy się wykonywać prace protetyczne oszczędzające tkanki twarde zęba. Oferujemy pacjentom mosty adhezyjne, bez szlifowania zębów, a zamiast koron proponujemy licówki porcelanowe. W naszej praktyce zajmujemy się też małym pacjentem. U dzieci znajdujących się pod naszą opieką staramy się zmniejszyć uczucie strachu, wzbudzić zaufanie i wytworzyć pozytywną motywację małego i dorastającego dziecka do dbania o zęby od najmłodszych lat. W przypadkach, gdy potrzebna jest interwencja ortodonty, również zapewniamy fachową pomoc. Najnowsza technologia pozwala leczyć praktycznie bez bólu. Najnowocześniejsze urządzenie firmy KaVo -HealOzone, dzięki nowatorskim rozwiązaniom uczonych z Anglii sprawia, że wizyta u stomatologa nie musi się koniecznie kojarzyć z wiertłem i bólem.

Metoda ta, jest zabiegiem małoinwazyjnym – poprzez specjalny kapturek podawany jest gaz-ozon, który wyjaławia tkankę zęba, powodując eliminację bakterii próchnico-twórczych w przeciągu zaledwie 40- 120 sekund. Należy stwierdzić że jest technologicznie bardzo skomplikowana. Urządzenie wytwarzające ozon, zostało tak skonstruowane, aby ozon był podawany w sposób bezpieczny dla pacjenta. Jest to urządzenie, które jako pierwsi w Polsce zakupiliśmy i stosujemy z ogromnym powodzeniem od wiosny 2003roku. Jak wykazały badania prowadzone od 10 lat w Europie Zachodniej skuteczność tej metody leczenia wynosi 99,6%.

Poważnym problemem jest również paradontoza. Rozchwiane zęby, nieprzyjemny zapach z ust, to rzecz wstydliwa, ale dzięki HealOzone już nie tak beznadziejna. Wiadomo, że paradontoza ma podłoże bakteryjne. Gdy bakterie zostaną zniszczone, zachowując higienę jamy ustnej, jesteśmy w stanie zahamować jej postęp. W przypadkach, gdy paradontoza doprowadziła do zaniku kości i ziarniny w tkankach około-wierzchołkowych, stosujemy kiretaż otwarty, zamknięty, z dodatkowo sterowaną regeneracją tkanek, preparatem emdogain.

Coraz częściej pacjenci przychodzą tylko po to, żeby oczyścić zęby z osadu lub je wybielić. Przy pomocy skalera i piaskarki profilaktycznej oraz preparatów wybielających (bezpiecznych), można osiągnąć spodziewane efekty kosmetyczne.

W Polsce jest coraz większa świadomość konieczności, a może wewnętrznej potrzeby, dbania o stan uzębienia. W kontaktach międzyludzkich pierwsze 10 minut znajomości jest kluczowe do oceny i zdobycia zaufania, wywarcia jak najlepszego wrażenia na osobie, którą właśnie poznaliśmy.

Szczery uśmiech, zadbane zęby, być może z domieszką ekstrawagancji, w formie tak ostatnio modnej biżuterii nazębnej, powodują, że kontakty międzyludzkie są prostsze, łatwiejsze. Jednocześnie promienny, szeroki uśmiech, stwarza przynajmniej pozory szczerości intencji w kontaktach z drugim człowiekiem. Oprócz tego powoli dociera do nas to, że uzupełnienia w jakiejkolwiek formie nie zastąpią nam własnych zębów. Im wcześniej zaczniemy o nie dbać, tym dłużej nam posłużą.