Leczenie endodontyczna, nazywane także leczeniem kanałowym, to niejednokrotnie ostatnia szansa na uratowanie zęba dotkniętego problemem próchnicy powikłanej zapaleniem lub martwicą miazgi zębowej.


Dzięki leczeniu kanałowemu możliwe jest uratowanie zęba, przedłużenie jego życia a także jego odbudowa w przyszłości.


Objawy towarzyszące martwicy zęba:

  • nagły, silny ból zęba trwający od kilku minut do kilku godzin
  • wrażliwość na ciepło i zimno
  • ból w trakcie nadgryzania
  • zmiana barwy zęba
  • opuchnięcie dziąsła wokół zęba

Zdarza się jednak, iż martwica przebiega w sposób bezobjawowy – w takiej sytuacji niepokojące zmiany zaobserwować można wykonując zdjęcie RTG.

W trakcie leczenie kanałowego z komory oraz kanałów zębowych usuwa się martwą lub zainfekowaną miazgę a następnie, po odkażeniu, szczelnie wypełnia się je specjalnie przeznaczonym do tego materiałem.

Brzmi prosto? W praktyce jest to zabieg dosyć skomplikowany, który ma szansę na powodzenie tylko w przypadku przeprowadzenia go przez doświadczonego specjalistę, zaopatrzonego w sprzęt najwyższej jakości – to właśnie znajdziesz w CSE Dental Progress.

Dodatkowo, leczenie kanałowe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, możliwe jest do przeprowadzenia już w trakcie jednej wizyty a dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesne.


Leczymy pod mikroskopem

Niewielkie struktury anatomiczne zęba sprawiają, iż niejednokrotnie w trakcie leczenia napotyka się problemy, takie jak wąskie, zrośnięte kanały, zakrzywione korzenie a także narzędzia złamane lub pozostawione w trakcie wcześniejszego leczenia. Niewystarczające oczyszczenie kanału lub jego pominięcie skutkuje licznymi powikłaniami.


W ramach leczenia stosujemy mikroskop – pozwala on na dokładne odnalezienie oraz opracowanie każdego kanału oraz sprawne pokonywanie niedrożności.


Warszawa

Wawer

Praga południe


Wyślij formularz